Snižování emisí NOx při oxyfuel spalování ve stacionární fluidní vrstvě

Anotace

Tento projekt je zaměřen na problematiku tvorby oxidů dusíku při oxyfuel spalování pevných paliv ve stacionární fluidní vrstvě. Jeho součástí je vypracování metodiky vyhodnocování emisí NOx při oxyfuel spalování a experimentálním ověření velikosti těchto emisí pro tři paliva s různým obsahem dusíku. Další částí pak je úprava stávajících laboratorních zařízení tak, aby umožňovala postupný přívod okysličovadla a nástřik močoviny do proudu spalin, a experimentální ověření účinnosti těchto opatření sloužících k snížení emisí oxidů dusíku.

Základní informace k projektu:

• Typ projektu: tuzemský
  • Program: Studentská grantová soutěž ČVUT
  • Hlavní řešitel: ČVUT / FS / ústav energetiky
  • Číslo projektu: SGS16/211/OHK2/3T/12
  • Období řešení projektu: 1.1. 2016 – 31. 12. 2018

logo_CVUTAnnotation

This project is focused on production of NOx in oxyfuel combustion of solid fuels in a bubbling fluidised bed combustor. It consists of development of the methodology of NOx emission evaluation and experimental verification of this emission during combustion of three fuels with different nitrogen content. Further goals are the realization of the improvements to enable the oxygen-staging and the selective non-catalytic reduction during oxyfuel combustion on the current laboratory combustors and also the experimental verification of these NOx-reducing measures.

Basic info:

• Type of project: internal